Get Adobe Flash player

Zapraszamy na kolejny Przeglad Stołów Bożonarodzeniowych

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w Lignowach Szlacheckich  przy współpracy z partnerami,  Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Lubaniu i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pelplinie, organizują VIII Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”, który odbędzie się

dnia 10 grudnia 2016 roku o  godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

W Przeglądzie uczestniczą Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego.

Przegląd ma charakter edukacyjny, a jego celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego i  kulinarnego Kociewia, pobudzenie aktywności społeczeństwa wiejskiego w zakresie kultywowania tradycyjnej kuchni i obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, integracja społeczności lokalnej,  wymiana doświadczeń oraz promocja folkloru Kociewia.

Przedmiotem Przeglądu są kociewskie potrawy na stole bożonarodzeniowym. Gospodynie z wykonanych przez siebie potraw wybiorą i zaprezentują jedną, którą przygotowały w oparciu o tradycje zachowane w swoich rodzinach, przekazywaną słownie lub opisaną  w literaturze.

Podczas Przeglądu zaprezentowane zostaną także ręczne ozdoby świąteczne wykonane przez panie z Pracowni Haftu i Szydełkowania działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie oraz panie z KGW biorące udział w Przeglądzie. Nastrój świąteczny zapewnią występy zespołu Oj-toto, Nikoli Freda oraz innych wykonawców.

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu tczewskiego.

Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu VIII Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”, współfinansowane przez Powiat Tczewski