Get Adobe Flash player

XVII Wojewdzki Zjazd Delegatów Kółek Rolniczych i Kół Gospodyń Wiejskich

W dniu 12 października 2015 r. w Gdańsku odbył się XVII Wojewódzki Zjazd Delegatów Kółek Rolniczych i Kół Gospodyń Wiejskich. W obradach uczestniczyło 89 delegatek i delegatów z 38 gminnych struktur pomorskiej organizacji.

 

Na kadencję 2015 -2020 wybrane zostały nowe władze Związku.

Przewodniczącymi Rady Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych zostali: Krystyna Gierszewska z gm. Pelplin i Józef Turzyński z gm. Tczew.

Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: Bożena Daszewska z gm. Cedry Wielkie, Regina Kwidzińska z gm. Puck i Tadeusz Chełchowski z gm. Starogard Gdański.Członkami Prezydium zostali Joanna Zawadzka z gm. Suchy Dąb i Jerzy Chyła z gm. Smętowo Graniczne. Dziewięć działaczek Kół Gospodyń Wiejskich zostało odznaczonych Orderem Serca Makom Wsi.

Gośćmi Zjazdu byli parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele administracji rządowej: Posłowie RP Jan Kulas i Kazimierz Smoliński, Wicemarszałek Pomorski Krzysztof Trawicki, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Bogdan Dąbrowski, Z-ca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdańsku Stanisława Bujanowicz , Prezes Pomorskiej Izby Rolniczej Zenon Bistram.

Zjazd wybrał delegatów na XIV Krajowy Zjazd KR-KGW oraz uchwalił program działania na lata 2015 -2020.