Get Adobe Flash player

VI Powiatowy Przegląd - Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w Lignowach Szlacheckich i Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczega w Gdańsku BP ODR w Tczewie serdecznie zapraszają na VI Powiatowy Przegląd "Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu", który odbędzie się dnia 13 grudnia 2014 roku w Fabryce Sztuk w Tczewie, początek o godz.11:00.

W Przeglądzie jak co roku uczestniczą Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego. Tym razem potrawy i wystrój świątecznego stołu zaprezentują KGW z Gogolewa, Janiszewa, Morzeszczyna, Radostowa i Turze. Będzie też możliwość nabycia ręcznych ozdób koronkowych wykonanych przez panie z Pracowni Haftu i Szydełkowania działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie. O świąteczną atmosferę i klimat nadchodzacych świat zadba Chór Deesis z Zespołu Szkół Katolickich z Tczewa.

Wydarzenie ma na celu ochronę dziedzictwa kulinarnego Kociewia, pobudzenie aktywności społeczeństwa wiejskiego w zakresie kultywowania tradycyjnej kuchni i obyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, integrację społeczności wiejskiej i miejskiej, wymianę doświadczeń oraz promocję folkloru Kociewia. Inicjatorem tego i podobnych wydarzeń cieszących sie dużym zainteresowaniem mieszkańców jest Krystyna Gierszewska, a przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Tczewski.

Prezentacja i degustacja potraw odbędzie się o godz. 12:30.

Serdecznie zapraszamy!