Get Adobe Flash player

Turniejowe potyczki w Lignowach Szlacheckich.

Dnia 19 czerwca 2015 roku na placu rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Lignowach Szlacheckich odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Pelplin.

Do rywalizacji stanęło 7 Kół: z Janiszewa, Kulic, Lignów Szl. Międzyłęża, Pomyj, Rudna, Wielkiego Garca. Przybyłe panie powitała Krystyna Gierszewska przewodnicząca lignowskiego KGW i organizatorka imprezy. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, który wraz z żoną i córeczkami dopingował paniom podczas całego Turnieju. Rozgrywki turniejowe jak co roku prowadził Wiesław Świtała.

Po zaciętej walce zwyciężyło Koła Gospodyń Wiejskich z Wielkiego Garca i panie reprezentować będą Gminę Pelplin na Turnieju Powiatowym, który odbędzie się dnia 11.07.2015 roku w Bukowcu gm. Subkowy. Wszystkie uczestniczące w Turnieju Koła z rąk Burmistrza otrzymały nagrody, a Krystyna Gierszewska wręczyła przewodniczącej z Wielkiego Garca Jolancie Bednarczyk Regulamin i zaproszenie na Turniej Powiatowy. Na zakończenie wszyscy ustawiłi sie do wspólnego zdjecia.