Get Adobe Flash player

Przyjdź! Nie zwlekaj!

Zapraszamy mieszkańców wsi Ligowy Szlacheckie i Gminy Pelplin. Już niebawem dnia 26.03.2019 roku rozpoczyna się realizacja projektu "O czym mówią wieki, a co pachnie w kuchni".

Projekt zakłada przeprowadzenie 16 różnorodnych warsztatów ( łącznie 48 godzin), podczas których zgłębicie wiedzę na temat historii wsi Lignowy Szlacheckie i okolic, dawnych, tradycyjnych potraw rodzimej kuchni oraz środowiska przyrodniczego Kociewia. Ponadto pojedziemy do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Zajęcia warsztatowe przeprowadzane będą w świetlicy wiejskiej w Lignowach Szlacheckich, we wtorki od 17:00-20:00.  Szczegóły na plakatach.

Warsztaty historyczne: poznamy historię wsi i okolic, toponimię i topografię, będziemy tworzyć własne drzewo genealogiczne oraz poznamy ważne postaci - znanych ludzi wsi. Zajęcia odbędą się 4 razy po 3 godziny.

Warsztaty ekologiczne: o tematyce przyrodniczo - ekologicznej Kociewia, ochrony środowiska, recyklingu, budowy kompostownika, rośliny i owady znane i nieznane wokół nas. Dwa zajęcia po 3 godziny.

Warsztaty kulinarne: dotyczyć będą  kuchni kociewskiej, poznamy dawne zarówno codzienne jak i świąteczne potrawy, dania mięsne, warzywne, mączne i cukiernicze. Możliwe będzie skomponowanie własnego przepisu kulinarnego z zastosowaniem jednego wskazanego składnika. 10 warsztatów po 3 godz.

Wspólnie opracujemy broszurę, w której znajdzie się pięć najlepszych przepisów wraz ze zdjęciem oraz  historia wsi Lignowy Szlacheckie.

 

Zapraszamy!  Przyjdź!  Nie zwlekaj!  Ilość miejsc na warsztaty ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Operacja współfinansowana jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. "Świetlicę swą widzę ogromną, czyli organizacja wydarzeń i szkoleń podnoszących poziom kapitału społecznego, w tym związanych z zachowaniem dziedzictwa, ochrony środowiska i klimatu" realizowanego w ramach Poddziałania "Wsparcie na wdrażanie opercji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przyznanego za pośrednictwem LGD "Wstęga Kociewia".