Get Adobe Flash player

Kociewsko-śląskie kolędowanie

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet w Lignowach Szlacheckich przy współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Lubaniu i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pelplinie, organizują IX Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”, który odbędzie się dnia 9 grudnia 2017 roku o godz. 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie.

W Przeglądzie uczestniczą Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego.

 

Świąteczny nastrój zapewni koncert zespołu ze Śląska „Olzanki”

oraz z Kociewia „Ojtoto” i „Psiotrowe Dziywuchy”

Przegląd ma charakter edukacyjny, a jego celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego i kulinarnego Kociewia, pobudzenie aktywności społeczeństwa w zakresie kultywowania tradycyjnej kuchni i obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, integracja społeczności lokalnej i międzyregionalnej oraz promocja folkloru Kociewia i Śląska.

Przedmiotem Przeglądu są kociewskie potrawy na stole bożonarodzeniowym. Gospodynie z wykonanych przez siebie potraw wybiorą i zaprezentują jedną, którą przygotowały w oparciu o tradycje zachowane w swoich rodzinach, przekazywaną słownie lub opisaną w literaturze.

Podczas Przeglądu zaprezentowane zostaną także ręczne ozdoby świąteczne wykonane przez panie z Pracowni Haftu i Szydełkowania działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie oraz panie z KGW biorące udział w Przeglądzie.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu tczewskiego

Wstęp wolny

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu:

IX Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”

współfinansowane przez Powiat Tczewski