Get Adobe Flash player

Gminny Turniej KGW rozstrzygnięty - Gminę Pelplin reprezentować będzie KGW z Międzyłęża

Dnia 25 czerwca 2016 roku w Pomyjach odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Pelplin. Do rywalizacji stanęło 8 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Pelplin: KGW z Bielawek, Gręblina, Janiszewa, Międzyłęża, Pomyj, Rożentala, Rudna i Wielkiego Garca.

Przybyłe panie powitała Krystyna Gierszewska przewodnicząca Gminnej i jednocześnie Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich oraz gospodyni imprezy, a zarazem sołtys wsi i przewodnicząca KGW w Pomyjach Joanna Żuraw.

Turniej jak co roku prowadził Wiesław Świtała. Sobotnie, bardzo ciepłe i słoneczne popołudnie zachęcało do przeprowadzenie turniejowych rozgrywek na łączce przyległej do świetlicy wiejskiej.  Na zielonej trawie stanęła tablica wyników i zaczęła sie rywalizacja. Trzeba było stanąć do siedmiu konkurencji zręcznościowych nazwanych skrótowo: lotki, wąż, samolot, rzut piłką, skakanka, Rubik i odkurzacz. Salwy śmiechu, głośne okrzyki i doping swoich drużyn rozlegał się po całej wsi i przyciągnął kibiców - najmłodszych mieszkańców wsi. Kiedy jednak nagle zebrały się ciemne chmury i zaczął padać deszcz, pozostałe dwie konkurencje odbyły się w świetlicy, gdzie rozstawione były stoły i trwała biesiada, rozmowy i pokazy krecenia hula-hop. Paniom z Rożentala, Wielkiego Garca i Międzyłęża nie wystarczyło 2 minutowe ograniczenie czasowe. Były nie do pobicia i hula-hopem mogłyby kręcić do rana. Brawo. 

Tuż po Gminnym Turnieju KGW w Pomyjach miał odbyć się następny turniej rozgrywany od wielu lat przez Koła Gospodyń Wiejskich gminy Pelplin, "Turniej w Petanque o Puchar Burmistrza". Jednak ze względu na ciągle padający deszcz było to niemożliwe i turniej odbędzie się po wakacjach.

Na koniec skrupulatnie podliczono punkty zapisywane po każdej konkurencji i ogłoszono wyniki:

 

I miejsce – punktów 24 - KGW Międzyłęż

II miejsce – punktów 21 - KGW Bielawki

III miejsce – punktów18 - KGW Rudno

IV miejsce – punktów 13 - KGW Janiszewo

V miejsce – punktów 11 - KGW Rożental

VI miejsce – punktów 10 - KGW W. Garc

VII miejsce – punktów 9 - KGW Pomyje

VIII miejsce – punktów 5 - KGW Gręblin

 

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski podziękował wszystkim paniom za udział, za radość, za rywalizację i wręczył upominki, a zwycięskie Koło Gospodyń Wiejskich z Międzyłęża uhonorował pucharem.

 

Koło Gospodyń Wiejskich z Międzyłęża reprezentować będzie Gminę Pelplin na Turnieju Powiatowym KGW, który odbędzie się dnia 09.07.2016 roku o godz. 11:00 w Lignowach Szlacheckich.

Zapraszamy.