Get Adobe Flash player

Gazeta na lipcowe lato

Lipiec to bodaj najchętniej wybierany przez większość ludzi miesiąc urlopów i wakacyjnych wypoczynków. To nie czas na zbytnie interesowanie się sytuacją polityczną w kraju, aktualną koniunkturą na rynkach finansowych czy bieżącymi doniesieniami medialnymi ze świata -  sezon ogórkowy. W czasie urlopu, wypoczynku, wyjazdów rekreacyjnych częściej sięgamy po słowo pisane ale lekkie, łatwe i przyjemne. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przygotowała specjalne wydanie magazynu na lipiec.
 
- Piszemy w nim oczywiście o Regionie, o trasach rowerowych, kajakowych - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - przypominamy również kalendarz naszych największych imprez lipcowych. Jak przystało na prawdziwy magazyn - nie brakuje wywiadów czy tematu numeru - otwarcia Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie.
 
Gazeta "wychodzi" tylko w wersji elektronicznej i jest dostępna na stronie internetowej organizacji. Autorzy liczą również na dystrybucję tej publikacji w sieci, na jej udostępnianie w mediach społecznościowych, umieszczanie linków na stronach partnerów samorządowych, instytucji czy nawet prywatnych witrynach. W numerze lipcowym jest artykuł o pogodzie wraz z próbą prognozy na cały miesiąc a także coś dla amatorów kulinariów. Krystyna Gierszewska, znana kociewska autorka książek kulinarnych wybrała specjalne przepisy na letnie dania. Tym razem są to potrawy z ryb oraz ... nalewki.
 
W planach twórców jest również numer na sierpień. Czy są już tematy drugiego numeru? Czy są plany na kontynuację w kolejnych miesiącach?
 
- Pomysł był tylko na letnie miesiące ale niewykluczone, że jak się spodoba czytelnikom, będziemy tworzyć magazyn dalej - podkreśla Piotr Kończewski - Wszystko zależy od powodzenia tych dwóch pierwszych numerów. W sierpniowym wydaniu na pewno będzie o atrakcjach Kociewia, nie zabraknie ciekawych rozmów, napiszemy o wydarzeniach z sierpniowego kalendarza. Liczę, że uda się przygotować prognozę pogody na drugą część wakacji i mam nadzieję, że będzie lepsza niż ta lipcowa.

Numer pierwszy LATO 2016 dostępny jest tutaj:
Kociewie - emocje dla każdego (lipiec 2016)